O NAS

Koko Ryku Agroturystyka...inna teraźniejszość
jesteśmy tu i teraz ale jakby daleko od wszystkiego co ciebie otacza na co dzień w mieście, w pracy, na zatłoczonych ulicach
...tu zapomina się o reszcie świata, wystarczy się rozejrzeć wokoło, by totalnie wypocząć.

Wnętrza zostały urządzone ze szczególną uwagą w doborze niepowtarzalnych rustykalnych elementów, drewno jest tu prawdziwym drewnem, barwy są odcieniami ziemi z naturalnych mineralnych pigmentów, mury z suszonej cegły i czerwonego piaskowca, stuletnia drewniana konstrukcja, brak betonu i asfaltu, wszystko to sprawia, że dom "oddycha" i można się tu poczuć naturalnie dobrze.


Położenie


Znajdujemy się w kolebce spokoju pomimo, że dzieli nas zaledwie 5 km od centrum miasta Nowa Ruda (90 km od Wrocławia). Lokalizacja na południowych stokach Wzgórz Włodzickich o nadzwyczajnych wartościach krajobrazowych; panuje tu klimat ostrzejszy niż na nizinach ale miejsce jest bardzo nasłonecznione. Jesteśmy w sąsiedztwie Krajobrazowego Parku Gór Sowich i Narodowego Parku Gór Stołowych; szlaków pieszych, rowerowych i konnych. Stąd można podziwiać panoramę kotliny Kłodzkiej na 360 stopni, od Masywu Śnieżnika po Karkonosze ze szczytem Śnieżki; u podnóży kolorowe pola i kępy lasów.Obiekt
Agro Koko Ryku to około stuletni dom wyremontowany z troską przez nowych właścicieli. Zachowaliśmy rustykalny charakter bo dla nas są ważne naturalne materiały jak drewno, kamień, powietrze i dusza. 
Część pomieszczeń użytkowych znajduje się w autentycznej stodole, gdzie podczas wypoczynku można słuchać głosów ptaków dochodzących z zewnątrz. 
Drogi Gościu mamy nadzieję, że docenisz to w pełni, jak również nasze ciągłe starania w rozwój obiektu.
Życie w Koko Ryku jest slow, więc niektóre etapy remontu też nie są szybkie; podczas pobytu w Agro zwolnij rytmy, wsłuchaj się w naturę, spędź intensywnie czas z członkami rodziny, z dziećmi, żyj według rytmu natury a nie zegarka, odstaw złe nawyki.
Nie ma tu telewizji, możesz przywieźć własne gry planszowe, karty, rzutnik do odtwarzania filmów żeby zorganizować rodzinne letnie kino w stodole.....
Działamy już od 2013 roku, odwiedza nas wiele gości z pozytywną energią, przyjedź poczuj ją i oddaj swoją.
W 2017 roku Telewizja NC DOMO+ zrealizowała program o tym miejscu. Zapraszam do obejrzenia 6 odcinka w czwartym sezonie programu "Daleko od miasta"
Do zobaczenia!

Pokoje
posiadają 4 miejsca noclegowe, możliwa dostawka. Dostęp do większości pomieszczeń jest schodami, czasem trochę stromo jak to w górach.


Pokój Brick and Wood
Na pierwszym piętrze, łazienka z prysznicem, cztery łóżka 80x200 i jedno miejsce na antresoli.
Widok na ogród i las. 

GaleriaPokój Turkusowy  
Na drugim piętrze, łazienka z prysznicem, 4 łóżka 80x200cm. Widok na ogród, góry, łąki i las. 

Kuchnia dla gości 
W Agroturystyce nie oferujemy wyżywienia. Kuchnia jest wyposażona w podstawowe sprzęty i naczynia do przygotowywania posiłków. Jedna lodówka na każdy pokój, kuchenka elektryczna i mikrofalowa.
Detergenty i ręczniki kuchenne.

W kuchni nie ma codziennej obsługi, goście sami dbają o czystość po posiłkach i wyrzucanie śmieci z segregacją odpadów (szkło/ plastik/ papier/ mieszane).

Salon z jadalnią
Na parterze budynku w starej stodole znajduje się przestronna sala gdzie można zjeść posiłki, wypocząć, poczytać książkę, porozmawiać z innymi gośćmi Koko Ryku, wspólnie zagrać w gry z dziećmi i dorosłymi.
Przywieźcie wasze ulubione gry, rzutnik, przybory do malowania...
To pomieszczenie nie jest ogrzewane, użytkujemy go głównie w okresie letnim.

Ogród, otoczenie i okolica

• W ogrodzie do dyspozycji przestrzeń, krzesła ogrodowe, leżaki, grill, hamak, huśtawki na sznurze, trawnik do zabawy i wypoczynku, piaskownica, badminton.
• W pobliżu las z grzybami i dzikimi zwierzętami.
• W okolicy szlak zielony i żółty, szlak rowerowy i konny
• Trekking w Narodowym Parku Gór Stołowych i Adrszpaskich Skałach w Czechach, trasy rowerowe MTB w Górach Sowich
• Przygoda Off Road dla amatorów samochodów terenowych 4x4 
• Przejażdżki bryczką lub wozem
• Plaża piaszczysta w Gorzuchowie odległość 10 km
• Rafting i spływ kajakiem malowniczym przełomem bardzkim
• Zabytki: Kościół Pokoju w Świdnicy oznaczony na liście UNESCO, Zamek Książ w Wałbrzychu, Klasztor w Broumovie, Sanktuarium w Wambierzycach i w Krzeszowie - perła baroku polskiego
• Tajemnice historii - sztolnie z okresu II Wojny Światowej, twierdze i podziemne miasta, śladami Złotego Pociągu

Masaże 
W Agroturystyce właścicielka oferuje Refleksoterapię, zdrowotny masaż stóp w celu pobudzenia organizmu do samouzdrowienia. 
Informacji udzielamy telefonicznie.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Narciarskie trasy biegowe i spacerowe

REFLEKSOTERAPIA W KOKO RYKU

Grzybobranie