Spływ raftingowy i kajakowy w Dolomitach

Val di Sole i Val di Non, w sercu włoskich Dolomitów Brenta

Zapraszamy na długi weekend emocji i adrenaliny w kotłującym się nurcie rzeki Noce i na jeziorze Santa Giustina 


Program imprezy zorganizowanej
z polskim opiekunem.

1 dzień 
Przyjazd do hotelu, aklimatyzacja w ogrodzie, w wellness spa hotelowym albo na wypadzie zapoznawczym w Malè i okolicy według fantazji i chęci.

2 dzień 
Wyprawa kajakami po jeziorze Santa Giustina (poziom trudności: łatwy)
Pod przewodnictwem instruktorów eksplorujemy jezioro i liczne canyony wyryte przez górski nurt Novella. Wycieczka na wygodnych i łatwych w obsłudze kajakach sit-on-top, czas trwania około 2,5 godziny.
Wyprawa kończy się poczęstunkiem: kanapka i napój orzeźwiający. 

Nie zapomnijcie o aparatach fotograficznych przechowując je w plastikowych woreczkach.
Zalecana garderoba: kostium, spodenki, T-shirt, okulary słoneczne, lekkie obuwie, kapelusz. 
Kask i kamizelka (do ubrania tylko w canyonie), sprzęt dostarcza organizator. 


Po południu, chętni mogą wziąć udział w spływie hydrospeed, canyoningu lub wycieczce MTB FreeRide z instruktorem (szczegóły dalej)

3 dzień
Spływ raftingowy (poziom trudności: średni)

Czekają na was intensywne wrażenia i duża doza adrenaliny podczas kilku godzinnego spływu rzeką Noce, wzdłuż Val di Sole. Uczestnicy spływu, również początkujący, są stopniowo przyzwyczajani do wyczynowej rekreacji, poprzez wstępne szkolenie i wzrost poziomu trudności na rzece; wszyscy wiosłując, biorą aktywny udział w prowadzeniu pontonu. Jest bezpieczna rekreacja pod przewodnictwem instruktora na pontonie.

Garderoba zalecana: kostium lub krótkie spodenki typu slip,
lekkie buty do gimnastyki lub specjalistyczne obuwie do nurkowania, ciasna koszulka z długim rękawem (micropile lub syntetyczna), T-shirt, ręcznik/szlafrok (można wziąć prysznic po rekreacji).

Skafandry i całe wyposażenie dostarcza organizator. Centrum raftingu dysponuje schowkami na dokumenty.


4 dzień

wyjazd do godz. 10 rano, dla chętnych zwiedzanie miasta Trento lub Bolzano.
Alternatywa dla bikerów, zdobycie Passo della Mendola (przełęcz 1363 m npm) w drodze powrotnej do Polski - informacje

Dodatkowe atrakcje (niewliczone w cenę pobytu):

HYDROSPEED - czas trwania około 2 godz.
Dla amatorów bezpośredniego kontaktu z wodą proponujemy hydrospeed. Uczestnicy po krótkim instruktarzu na sucho i na mokro w płytkiej wodzie w centrum raftingu zaczynają, stopniowo spływ na małym bobie na którym można się wygodnie oprzeć. Spływ jest prowadzony pod czujnym okiem instruktora, podczas spływu są krótkie przerwy na odpoczynek. Hydrospeed to rekreacja dla osób czujących się swobodnie w wodzie.
Cena: € 45

CANYONING
 

Rekreacja outdoor, zbliżona do alpinizmu i sportów wodnych.
Można przemierzyć górskie strumienie, wodospady i naturalne stare przesmyki, przy użyciu technik wspinaczki i, tam gdzie to możliwe, przebrnąć krótkie dystanse pływając, nurkując w głębokich basenach lub swobodnie przenosić się z prądem wody.
Dzięki znajomości techniki alpinistycznej (stosowanie lin, uprzęży, itp. ..), w odpowiedniej odzieży (skafandry neoprenowe, kaski, itp..) oraz z wiedzy o rzece, centrum raftingu zapewnia bezpieczną i dobrą zabawę dla nowicjuszy.

Koszt: € 57

Zjazd MTB Freeride - czas trwania 1/2 dnia
Wyjazd busem w góry do Madonna di Campiglio skąd atrakcyjną i łatwą trasą w Parku Naturalistycznym Meledrio, zjeżdża się rowerami MTB "front suspended" dostarczonymi przez organizatora. W cenie: przewodnik SIMB, sprzęt i transport.
Koszt:
48

Zakwaterowanie:
3 noclegi z wyżywnieniem w Hotelu***
pokoje z łazienkami.
Śniadanie kontynentalne, obiadokolacja.

Dla gości hotelowych w cenie pobytu:
Hotel znajduje się w centrum doliny, w bardzo dogodnej pozycji aby szybko dotrzeć do centrum raftingu i innych atrakcji. Można poruszać się pieszo, rowerem, pociągiem lub autem.

Impreza odbędzie się przy minimalnej ilości 12 osób.

Koszt na osobę: 280
3 noclegi z wyżywieniem MP, 2 rekreacje: rafting i wycieczka kajakiem, polski opiekun.
Dojazd, wszystko co nie wymienione wyżej i ewentualne ubezpieczenie na własny koszt.
W przypadku zwykłej choroby czy kontuzji każdy obywatel UE w posiadaniu karty EKUZ otrzyma pierwszą pomoc w najbliższym szpitalu czy ambulatorium.
*Wybierając się w podróż do krajów Unii Europejskiej warto mieć przy sobie kartę EKUZ, która uprawnia do rzeczowych świadczeń zdrowotnych podczas pobytów turystycznych. Dodatkowe ubezpieczenie jest zalecane podczas uprawiania sportów o wysokim ryzyku.


Komentarze

  1. Wygląda na super przygodę. Taki rafting musi być świetny. Co do spływów pontonami to też u nas http://www.rzekami.pl można takie znaleźć

    OdpowiedzUsuń
  2. Nawet nie wiecie, jak bardzo chciałbym pojawić się nad takim spływem i mam nadzieję, że będzie taka okazja bardzo szybko. Jednak muszę pierw znaleźć najlepsze kajaki dzięki którym cała wyprawa będzie miała jeszcze większy sens.

    OdpowiedzUsuń
  3. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Cztery kąty....

Witam w roku 2020

Jesienny spektakl barw