Trekking zimowy na rakietach śnieżnych czyli karplach
Rakiety śnieżne to zimowa alternatywa dla osób lubiących trekking, nordic walking i dla wszystkich tych, którzy pragną się przespacerować w zaśnieżonym lesie a wiemy bardzo dobrze, że to nie lada wyzwanie w zwykłym obuwiu.


Rakiety nie wymagają specjalnego przeszkolenia i znajomości nadzwyczajnej techniki, w każdym wieku bez ryzyka, jakie zazwyczaj stwarza narciarstwo, można praktykować tą jeszcze mało znaną formę rekreacji a już bardzo popularną w Alpach.
Wystarczą rakiety, buty i kijki.

Bieganów i okolice oferują nieprzetarte trasy dla chętnych pionierów tej dyscypliny na wzgórzach Włodzickich.


Teren niezwykle krajobrazowy również zimą, łagodne łąki pokryte czystym i puszystym śniegiem stwarzają przyjemne warunki na spacery z rakietami.
Nie bawcie się w "kota", ubierajcie rakiety i dotrzyjcie do Koko Ryku pozostawiając za sobą jedynie śnieżny szlak!
Bądź jednym z pierwszych!
Karplistom nocującym w Koko Ryku oferujemy goracą czekoladę gratis!


Polecamy również link
Rakiety sudety

i kilka informacji, 

Rakiety śnieżne (tzw. karple) – obuwie przeznaczone do chodzenia po śniegu. Poprzez rozłożenie ciężaru ciała na większą powierzchnię pozwalają poruszać się po śniegu bez zapadania.

Tradycyjne rakiety śnieżne miały drewnianą ramę, na której była rozpięta skórzana "podeszwa". Niektóre współczesne rakiety śnieżne są podobne, jednak większość ma ramę z lekkiego metalu, a część jest zbudowana z pojedynczych kawałków tworzywa sztucznego.
Rakiety śnieżne mają zwykle przody wygięte do góry (podobnie do nart) dla większej manewrowości. Mają wiązania (zwykle w formie skórzanych lub materiałowych pasków) pozwalające przytwierdzić je do stóp.
Obecnie są używane głównie dla rekreacji, pozwalając na uprawianie różnych form trekkingu w zimowych warunkach, w przeszłości były koniecznym wyposażeniem m.in. dla traperów, a ogólnie ludzi, którzy musieli poruszać się w obszarach, na których występowały częste i obfite opady śniegu. (źródło: wikipedia)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Cztery kąty....

Witam w roku 2020

Jesienny spektakl barw